Skip to content

Masinate ja seadmete kindlustus

Masinate j seadmete kindlustus on mõeldud: põllumajandus- ja metsatööde masinatele, ehitusseadmetele, laaduritele, traktoritele, ekskavaatoritele, buldooseritele jne. Lisaks traditsioonilistele vara riskidele (tulekahju, loodusõnnetus, vandalism) katab masinate ja seadmete kindlustus ka mittetahtlikud kasutusnormide ja reeglite rikkumised, mehaanilised välismõjud, vajumise, ümberminemise ja muud ettenägematud ja ootamatud kahjud masinaga töötades, liikudes või töövälisel ajal.
 

MASINARIKKEKINDLUSTUS

MB hüvitatakse kahjud masina ootamatu ja ettenägematu siserikke korral masinaga töötades, liikudes või koha peal seistes. Antud kindlustuskate on mõeldud kõikvõimalikele tööstusseadmetele. Masinarikkekindlustust võib kasutada nii iseseisva kindlustusena kui ka masinate ja seadmete kindlustuse lisana.

ELEKTROONILISTE SEADMETE KINDLUSTUS

EEI  kaitseb vastavaid seadmeid (sülearvutid, lauaarvutid, audio-video seadmed, telekommunikatsiooni-, meditsiini- ja mõõtmisseadmed jne) kahjude või hävimise vastu, mis on põhjustatud:
 

  • Lühisest, ülepingest, lisapingest, pikse põhjustatud pinge kõikumisest
  • Seadme kasutaja vigadest või rikkumistest
  • Seadme sisemisest elektrilisest või mehaanilisest rikkest
  • Seadme peale kukkunud objektist või muust sarnasest õnnetusest​

Elektrooniliste seadmete kindlustus katab ka hävinud või kahjustunud tarkvara taastamis- või taassoetamiskulud. Kindlustades elektroonilisi seadmeid, tihti kasutatakse laiendatud kindlustuskaitset kaasaskantavatele seadmetele (sülearvutid, video projektorid) väljaspool poliisil märgitud kindlustuskohta. Näiteks liiklusõnnetusse sattudes hüvitab kindlustusandja kahjud kaasaskantavale seadmele.